• Ви знаходитесь тут:

• Корисна інформація

/Files/images/01797.jpg
ПЕРЕВАГИ ДИТЯЧОГО САДКА

Ваш малюк уже підріс. Здається, тільки вчора Ви принесли його з пологового будинку, а вже настав час вибирати, хто займеться його вихованням - дитячий садок, няня чи мама. З точки зору педагогіки, психології, соціології та медицини ідеальним місцем дошкільного виховання є ДИТЯЧИЙ САД Причини прості. Саме тут дитина навчається: спілкуватися; відстоювати свої інтереси; враховувати думки інших; знаходити компроміси. Саме тут дитина стає самостійною. Дитячий сад - найбільш наближена модель суспільства. Товариства, з яким дитина зіткнеться в недалекому майбутньому: школа, інститут, робота.

Читайте дітям!!!

/Files/images/big_4282.jpg

Дитячі книжки - вибираємо хорошу, привчаємо дитину до читання
"Всі ми родом з дитинства!" - Ця, що вже стала знаменитою, фраза як не можна краще підходить для початку розмови про дитячі книжки. Дитинство визначає все майбутнє людини - її характер, звички, культурний та інтелектуальний рівень, а значить, і долю. Як допомогти дитині стати успішним? Що зробити, щоб він виріс різнобічно розвиненою, інтелігентним і культурною людиною? Купуйте та читайте дитині хороші книги.

Дуже важливо, щоб дитячі книжки були добре оформлені: шрифт повинен бути розбірливим, а ілюстрації красивими. Хіба можна виростити людину з гарним смаком, даючи дитині розглядати недоладні картинки, які намальовані не дуже здібним, м'яко кажучи, художником? І чи захоче дитина читати книгу, якщо у нього через 10 хвилин заболять очі з-за того, що шрифт нерозбірливий? Швидше за все, навряд чи. Саме тому потрібно відповідально підходити до вибору дитячої літератури, і звернути найпильнішу увагу на її оформлення.

Що стосується змісту: якщо ви не впевнені в його якості, вибирайте класичну дитячу літературу, не помилитеся. Незважаючи на те, що зараз абсолютно інші часи, маленьким дітям і раніше, цікаві книги Барто, Чуковського, Маршака, Астрід Ліндгрен. Дітям старшого віку сподобаються Зощенко, Діккенс, Жуль Верн. Прекрасні книги цих авторів неодмінно допоможуть вашій дитині поглянути на світ інакше, будуть корисні для його розвитку, але, щоб йому захотілося почитати їх, вам потрібно зацікавити його.

Якщо дитина старше 5-6 років, то читати він вже вміє, і захопити його можна сюжетом книги. Для цього йому треба розповісти про зміст твору, про те, як ця книга вплинула на вас, коли ви її читали. Буде чудово, якщо ви зможете розповісти, чого корисного можна навчитися, прочитавши книжку.

А якщо малюк ще не читає, то треба пробудити в дитині бажання вчитися. Для цього мало зацікавити дитину, йому треба багато допомагати: розучувати з ним літери, читати йому вголос, і, звичайно, показувати йому приклад. Не знаєте, чим зайнятися з дитиною з дитиною в дощову погоду? Одним з варіантів відмінного проведення часу може стати читання. Почитайте йому вголос, або почитайте кожен свою книжку, сидячи поряд - це не тільки допоможе прищепити дитині любов до читання, але й зблизить вас.

І ще: обов'язково хваліть дитину, якщо він виявить бажання читати. Ставши дорослим, він буде вам дуже вдячний, якщо ви зможете прищепити йому любов до книг.